Filmy dziecko, gołąb

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje dziecko, gołąb. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Niewierna

6,8
Edward i Connie Sumner (Richard Gere, Diane Lane) to idealne małżeństwo, z ośmioletnim synem i pięknym domem na przedmieściach Nowego Jorku... Wiodą dostatnie życie jakiego wielu mogłoby im pozazdrościć. Pewnego dnia szczęście pryska - Connie poznaje przypadkowo młodego, przystojnego Francuza Paula Martela (Olivier Martinez), z którym nawiązuje namiętny romans. Odnajduje w nim to, czego brakowało jej w życiu - smak przygody, tajemnicę i element ryzyka. Szybko jednak namiętność przeradza się w obsesję. Gdy Edward dowiaduje się prawdy, odkrywa w sobie brutalność i agresję, których istnienia nawet nie podejrzewał. Jaka jest prawdziwa cena zdrady...? Czy małżeństwo, do którego wkradło się kłamstwo, poczucie winy i obsesyjna zazdrość ma szansę przetrwać?
Zbliżająca się do czterdziestki pisarka z San Francisco - Frances Mayes (Diane Lane), przeżywa kryzys twórczy i osobisty. Po rozwodzie nie może wrócić do psychicznej równowagi, brak jej też pisarskiej inwencji. Popada w głęboką depresję. Najlepsza przyjaciółka Frances, Patti (Sandra Oh), doradza jej wyjazd do Toskanii. Tam niespodziewanie kupuje piękną willę Bramasole, położoną w malowniczej okolicy. Wynajmuje też polskich robotników, którzy odnowią jej dom oraz staną się wkrótce jej najbliższymi i oddanymi przyjaciółmi. I w końcu... zakochuje się. Kiedy pierwszy raz go spotkała, Marcello (Raoul Bova) zauroczył ją swoim poczuciem humoru. "Wy, Amerykanki, macie błędne pojęcie o Włochach" - stwierdził zaczepnie. Ona, pół żartem, pół serio, zaproponowała mu wspólną noc. "My, Włosi, spodziewamy się po was, Amerykankach, właśnie takich propozycji" - odpowiedział jej z uśmiechem. Frances zaczyna powoli myśleć o nowym związku, na jej drodze piętrzą się jednak liczne przeszkody...

Piorun

6,8
Niech się rozpocznie! Przygotuj się na najbardziej fantastyczną przygodę! Już za chwilę najfajniejszy bohater kina akcji Piorun i ja, chomik Rhino - wierny partner i jego prawa ręka wyruszymy w super ściśle tajną misję! Jako połowa tego dynamicznego duetu zdradzę Wam co jest grane. Otóż normalnie jednego dnia oglądam Pioruna w telewizji, a następne co robię, to towarzyszę mojemu ulubionemu bohaterowi w sekretnej podróży. Musimy przedostać się z Nowego Jorku do Hollywood, gdzie mamy walczyć z siłami zła. Wszystko, by uratować uroczą Miss Penney przed wielkim niebezpieczeństwem. Nie martwcie się jednak - z tajną, szczekającą bronią Pioruna i moją toczącą piłką - jesteśmy gotowi na wszystko. Nie uwierzysz jakie fantastyczne, zarówno wysokościowe, jak i zagrażające życiu przygody czekają na nas po drodze. Zobacz jak radzimy sobie w akcji! Będzie super! Nawet lepiej niż super! Co prawda, na każdym rogu czyha niebezpieczeństwo, ale z Piorunem przy boku nie boje się niczego! CZUJĘ, ŻE ŻYJĘ!


Ada (Nicole Kidman) wraz z ojcem pastorem przeprowadza się do małego miasteczka. Tu poznaje cieślę Inmana (Jude Law). Para zakochuje się w sobie. Wybucha wojna secesyjna i Inman postanawia się zaciągnąć.. Wkrótce po wyjeździe Inmana, umiera ojciec Ady i dziewczyna zostaje sama. Z pomocą przy pracach na farmie przychodzi jej Ruby (Renée Zellweger). W tym czasie Inman, pod wpływem listów od Ady postanawia zdezerterować...
Po śmierci ukochanej żony, Danny Parker pozwala, aby porwał go świat, w którym wszystko jest pozorne, a nic nie jest takie, na jakie wygląda. Zostaje wplątany w wir wydarzeń, nad którymi nie jest w stanie zapanować. Staje pomiędzy agentami z wydziału antynarkotykowego a sadystycznym dealerem.
Cud w Mediolanie” zrealizowany trzy lata po “Złodziejach rowerów” przez duet Vittorio De SicaCesare Zavattini świadczy o odwrocie włoskiego reżysera od czystego neorealizmu. Jest tym dla De Sici, co „Noce Cabirii” dla Federico Felliniego – problemy społeczne powojennych Włoch ustępują rzeczywistości sacrum i profanum, pobożności instytucjonalnej i ludowej, mieszance pogaństwa i religii. To, co w „Złodziejach rowerów” de Sica jedynie zaznaczył na marginesie poprzez wprowadzenie postaci wróżbitki, w “Cudzie w Mediolanie” wybucha z pełną, prostoduszną siłą. Mały Totò znaleziony w zagonie kapusty, a obdarzony łaską czynienia cudów, ratuje swych przyjaciół z opresji i sprawia, że ulatują na miotłach do nieba, zostawiając za sobą pałace bogaczy, lepianki żebraków i przepych Duomo. Nakręcony w 1951 roku film de Sici został nagrodzony Złotą Palmą wraz ze szwedzkim filmem „Fröken Julie”, ekranizacją dramatu Strindberga, w którym panna z arystokratycznych sfer zakochuje się w służącym. Tym żyła Europa początku lat 50.
Kameralne przedstawienie "face to face" bezrobotnej młodzieży w dzisiejszej Hiszpanii. Simón (Juanlu Sevillano) i Jota (Víctor García), dwóch młodych dwudziestolatków, bandytów, plącze się dzień po dniu po ulicach. Włamania i codzienne szemrane interesy, sprowadzają się do ich wąskiego bycia. Jednak każdy z nich chce tego, czego nie ma.
Chala (Armando Valdes Freire) jest jedenastolatkiem, który wychowuje się w patologicznym środowisku. Jego matka (Yuliet Cruz) bierze narkotyki, a on sam musi zarabiać na życie trenując psy. Chłopak nie radzi sobie z emocjami, bywa agresywny. Jedyną osobą, która wie, jak go poskromić, jest Carmela (Alina Rodríguez), nauczycielka z wieloletnim stażem. Niestety, pewnego dnia kobieta zaczyna chorować i musi iść na zwolnienie. Osoba, która pojawia się w szkole na zastępstwo, nie jest w stanie zrozumieć zachowania chłopca. Dzieciak szybko trafia do szkoły specjalnej. Kiedy Carmela wraca do pracy, postanawia walczyć o swojego wychowanka.
Mim Antoine Moreau (Tom Courtenay) w czasie II wojny światowej występuje w paryskim kabarecie. Kabaret jest odwiedzany przez niemieckich żołnierzy. Pewnego razu, oficer SS składa mu propozycję wykonania przedstawienia dla dzieci przebywających w getcie w czeskim Terezinie. Niechętny na początku, ale powoli zgadza się z obawy o swoje życie. W obozie dopiero poznaje prawdę. Jego występ ma zmylić członków Czerwonego Krzyża, którzy badają stan bytu uwięzionych dzieci.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…